Hilbertinum, o. s. — Společnost Kamila Hilberta
Noskov 21, 391 43 pošta Mladá Vožice
info@hilbertinum.cz

Počet zobrazených článků: 1 (z celkem 1 nalezených)

O nás

Občanské sdružení Hilbertinum, o. s. – Společnost Kamila Hilberta bylo založeno v roce 2006 s cílem pomáhat při řešení problémů spojených se zachováním kulturního a přírodního bohatství České republiky.
V názvu nese jméno významného českého architekta Kamila Hilberta, žijícího na přelomu 19. a 20. století, který se zásadním způsobem podílel na rekonstrukcích významných církevních staveb – nejvíce je jeho jméno spjato s dokončením dostavby chrámu sv. Víta na Pražském hradě. Byl jedním z prvních architektů-památkářů, disponoval obdivuhodnou znalostí historických slohů a citem pro stavební památky a jejich rekonstrukce.
V jeho pozůstalosti jsou zachovány dokonalé dokumentace staveb, které zkoumal a na jejichž rekonstrukci se podílel. Rádi bychom přispěli k naplňování jeho odkazu právě dokumentací a prezentací památek, případně pomocí při získávání prostředků na rekonstrukce. Občanské sdružení Hilbertinum – Společnost Kamila Hilberta bylo zaregistrováno Ministerstvem vnitra v Praze 28. června 2006.
První valná hromada se konala 27. července 2006. Sdružení si klade za cíl vyvíjet činnost směřující k řešení problematiky kulturního a přírodního bohatství, zejména zapojování občanské společnosti do této problematiky, zmapování kulturního a přírodního dědictví v dané oblasti za spolupráce památkové péče a ochránců přírody, získávání informací o zdrojích finančních prostředků, získávání finančních zdrojů pomocí příspěvků a darů, pořádání seminářů, pracovních setkání a školení, rozvíjení historického povědomí u dětí a mládeže, spolupráce s médii, rozvíjení mezinárodní spolupráce na poli kultury a historie, obnovy a ochrany památek. V dnešní době je největším problémem zajistit na kulturní projekty dostatek finančních prostředků. Proto se sdružení snaží získat tyto prostředky oslovováním nejrůznějších nadací, získáváním grantů či kontaktováním různých „osvícených“ firem a jednotlivců, kteří finančně přispívají na realizaci vybraného projektu.


Created by SYSKO       Vyrobeno pomocí phpRS - Redakčního systému.