Hilbertinum, o. s. — Společnost Kamila Hilberta
Noskov 21, 391 43 pošta Mladá Vožice
info@hilbertinum.cz

Počet zobrazených článků: 1 (z celkem 1 nalezených)

2009

Od září 2009 spolupracují členové sdružení na přípravě konkurzu na architekta, který by měl navrhnout nové funkční detaily pro kostel sv. Juraja v Kostoľanech pod Tribečom. Součástí práce sdružení je příprava podkladů a administrativní zajištění průběhu konkurzu, který proběhne v jarních měsících roku 2010. Jedním z úkolů následně vybraného architekta bude i malá expozice mapující historii kostela umístěná poblíž jižního vstupu, jejíž obsah spoluvytvářejí členové sdružení Hilbertinum.
 
V druhé polovině roku 2009 vznikal za přispění Jany Maříkové a externího člena sdružení Petera Baxy sborník zaznamenávající příspěvky z workshopu o kostele sv. Juraja v Kostoľanech pod Tribečom konaného v Nitře v září 2008, který bude pod názvem Monumentorum tutela vydán v prosinci 2009. Sborník představuje nejnovější poznatky o historii a vývoji kostela sv. Juraja a jeho unikátních nástěnných maleb. Součástí sborníku jsou i příspěvky členů sdružení Jany Maříkové, Jiřího Šindeláře a Sylvie Novotné.
 
Výroční valná hromada sdružení se konala dne 26. července 2009 v Praze.
 
V březnu a dubnu 2009 provedl Jiří Šindelář průzkum dutin stropních konstrukcí na radnici v Plzni. Cílem bylo ověření stavu konstrukcí před zahájením rekonstrukce.
 
Od března 2009 připravují členové sdružení obsah nové webové stránky, která představí předrománskou architekturu na území Čech, Moravy a Slovenska. Web bude obsahovat dvě úrovně náročnosti textů – základní informace budou určeny laické veřejnosti, pro odbornou veřejnost pak budou k dispozici vědecké texty a prolinky na podrobné weby mapující jednotlivé stavby, kterými jsou např. rotunda na Budči, kostel na Levém Hradci, archeologická lokalita Mikulčice-Valy či stojící velkomoravský kostelík sv. Margity ve slovenských Kopčanech.

 


Created by SYSKO       Vyrobeno pomocí phpRS - Redakčního systému.